Saját pályázatok

SuliRobot Oktatásfejlesztő és Szolgáltató Betéti Társaság,
mint önálló kedvezményezett projektje

„21. századi digitális alkotóműhelyek –
Kaposvár technológiai fejlődésének elősegítése
a fiatalok innovatív közösségein keresztül”


Elnyert/szerződött támogatási összeg: 4 999 935 Ft
A támogatás mértéke: 90%
A projekt befejezésének dátuma: 2022.04.30.
A projekt azonosító száma: TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00450
A projekt tartalma

A projekt célja:
Négy különböző technológiai eszközrendszerű, de tematikájában összekapcsolódó alkotóműhely sorozat kettős célrendszerrel. Egyrészt a modern digitális technológiák alkalmazásában gyakorlatias komplex ismereteket, tapasztalatokat szereznek a résztvevők, miközben fejlődnek a digitális és egyéb kompetenciáik. Másrészt a kiscsoportos „learn by doing” módszerrel szervezett foglalkozásokon alkotó közösségek szerveződnek, mely a közösségi élményen túl a kapcsolati tőke bővülését
eredményezi helyi szinten. A tevékenységekben részt vevők így sikeresebbek lehetnek a munkaerőpiacon vagy vállalkozóként, és Kaposvár technológiai fejlettségének növekedéséhez is hozzájárul a projekt, az ipar 4.0 eszközeinek bővítésével. Négy különböző technológiai eszközrendszerű, de tematikájában összekapcsolódó alkotóműhely sorozat kettős célrendszerrel. Egyrészt a modern digitális technológiák alkalmazásában gyakorlatias komplex ismereteket, tapasztalatokat szereznek a résztvevők, miközben fejlődnek a digitális és egyéb kompetenciáik. Másrészt a kiscsoportos „learn by doing” módszerrel szervezett foglalkozásokon alkotó közösségek szerveződnek, mely a közösségi élményen túl a kapcsolati tőke bővülését eredményezi helyi szinten.
A tevékenységekben részt vevők így sikeresebbek lehetnek a munkaerőpiacon vagy vállalkozóként, és Kaposvár technológiai fejlettségének növekedéséhez is hozzájárul a projekt, az ipar 4.0 eszközeinek bővítésével.

Célcsoport:
A műhelyfoglalkozás-sorozatba egyrészt 12-18 éves korú általános és középiskolás fiatalokat, másrészt 18-24 éves fiatal felnőtteket - felsőoktatásban tanuló hallgatókat és a közoktatásból kimaradt inaktív fiatalokat kívánunk bevonni, akik a program céljait képesek magukévá tenni, és rendelkeznek azokkal a minimális digitális kompetenciákkal, melyek a korszerű értékes eszközök biztonságos működtetéséhez szükségesek. Az elsődleges célcsoportok mellett a pályázati kiírásértelmében más korosztályok is részt vehetnek a nyitott műhelyfoglalkozás-sorozatokon, illetve tudománynépszerűsítő rendezvényeken történő részvételünkkel széles körnek közvetítjük a megfogalmazott célokat.
A projekt tevékenység területei:
A célok eléréséhez napjaink három legjelentősebbnek tartott DIY eszközcsoportját választottuk ki. Ezekre épül a tervezett négy műhelyfoglalkozás-sorozatból az első három tematikája, melyek fő célja az ismeretszerzés, alkalmazói tapasztalatgyűjtés, kompetenciabővítés. A negyedik műhelysorozat a három eszközrendszer összefoglaló komplex alkalmazása innovatív csapatmunkában, ahol a fő cél a mindenkiben ott lapuló alkotó feltaláló attitűd előhívása és megerősítése. A motiváció fokozására, fenntartására, a pályaorientáció megerősítésére és a munkapiaccal történő közvetlen kapcsolatteremtésre foglalkozás-sorozatonként egy-egy témához kapcsolódó tanulmányútra is sor kerül, valamely modern technológiát alkalmazó üzembe és/vagy hazai tudományos élményközpontba.

A négy műhelyfoglalkozás-sorozat témái:
1. Robotok építése és programozása az egyszerű feladatoktól a kollaboratív robotrajokig
2. 3D tervezés és nyomtatás az egyedi alkatrészek, tárgyak, művészeti alkotások előállítására
3. Lézeralkotások a digitális gravírozástól a lézerszabott használati tárgyakig
4. Legyél te is innovátor! – saját tervezésű programozott okos eszközök fejlesztése